Description
GDY ZGAGA PALI I PIECZE
REFLUKS I ZGAGA – WYBIERZ
Istnieje szereg leków na zgagę i chorobę refluksową przełyku, opartych o różne substancje czynne. Anesteloc Max to lek, który posiada wiele zalet dla pacjentów zmagających się z tymi problemami.Dlaczego warto wybrać Anesteloc Max?
1. LECZENIE ZGAGI
Inhibitory pompy protonowej uznawane są za leki bezpieczne, a ich krótkotrwałe stosowanie nie wiąże się z występowaniem istotnych objawów niepożądanych.Należy jednak pamiętać o możliwości interakcji PPI z innymi lekami1.Substancja czynna zawarta w leku Anesteloc Max wykazuje mniej interakcji niż inne środki należące do grupy inhibitorów pompy protonowej2,3.
To bardzo istotna kwestia, zwłaszcza że wiele osób na co dzień stosuje różne leki, które mogą ze sobą wchodzić w niepożądane interakcje.Co równie istotne, leki z grupy inhibitorów pompy protonowej, których substancją czynną jest pantoprazol, są bezpieczniejsze dla pacjentów z obciążeniami kardiologicznymi i neurologicznymi4,5.Anesteloc Max może być stosowany u osób dorosłych bez ograniczeń wiekowych. Jest wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów choroby refluksowej przełyku również u pacjentów w podeszłym wieku, stosujących często wiele innych leków6.
2. KOMFORT
Anesteloc Max działa aż do 24 godzin, dzięki czemu zyskujesz komfort terapii, bo wystarczy go stosować raz na dobę, w przeciwieństwie do leków zobojętniających, które wymagają częstszego przyjmowania.
3. PRZYJAZNA CENA
To kolejny atut leku Anesteloc Max. Anesteloc Max kupisz w aptece w bardzo korzystnej cenie w porównaniu z innymi lekami z tej kategorii7.
4. JAKOŚĆ SPOD ZNAKU ADAMED
W 2010 roku Adamed jako pierwsza firma farmaceutyczna w Polsce wprowadziła na rynek leków bez recepty Anesteloc Max – lek na zgagę z grupy inhibitorów pompy protonowej.Anesteloc Max to najczęściej wybierany przez pacjentów lek w kategorii IPP8.
Adamed – jedna z czołowych polskich firm farmaceutycznych, założona w 1986. Dziś w swoim portfolio posiada około 500 produktów, oferowanych pacjentom w 70 krajach na całym świecie, a na inwestycje w badania i rozwój przeznaczył dotychczas 1,5 miliarda złotych.Adamed z dumą tworzy konsorcja naukowo-przemysłowe z wiodącymi uniwersytetami oraz instytutami naukowymi, w kraju i za granicą.To gwarancja, że leki są najwyższej jakości.
1 PPI w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, https://www.farmacjapraktyczna.pl/2010/10/ppi-leczeniu-chorob-przewodu-pokarmowego” (Link dostępny: 12.01.2021 r.).2 Andrzej Dąbrowski, Klinika Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Nowości w dziedzinie hamowania wydzielania kwasu solnego w żołądku, „Via Medica” 6, 2014, nr 4, s. 127–133.3 Antoni Stadnicki, Agnieszka Kowalska-Pawełek, Wskazania i bezpieczeństwo stosowania inhibitorów pompy protonowej, „Anestezjologia i Praktyka” 2009, s. 68, „Anestezjologia i Ratownictwo 2009”, nr 3, s. 67–72.4 Dr hab. Rafał Filip, IPP są bezpieczne, choć zbyt często stosowane (wywiad przepr. M. Koblańska), https://www.termedia.pl/gastroenterologia/Dr-hab-Rafal-Filip-IPP-sa-bezpieczne-choc-zbyt-czesto-stos.. (Link dostępny: 12.01.2021 r.) (Które z nich sąwięc najbezpieczniejsze? …W świetle dostępnych badań najbezpieczniejszy jest z tego punktu widzenia pantoprazol).5 Dominika Lewandowska, Pantoprazol – Komu polecić, jak stosować, na co uważać?, https://opieka.farm/wiedza-produktowa/pantoprazol-sciezka-rekomendacji/ (Link dostępny: 12.01.2021 r.).6 ChPL, Antoni Stadnicki, Agnieszka Kowalska-Pawełek, Wskazania i bezpieczeństwo stosowania inhibitorów pompy protonowej, „Anestezjologia i Praktyka” 2009, s. 68, „Anestezjologia i Ratownictwo 2009”, nr 3, s. 67–72.7 Dane: raport ilości sprzedaży. Inhibitory pompy protonowej, ilość sprzedaży opakowań do pacjenta, styczeń–grudzień 2019, PEX PharmaSequence Sp. z o.o. (d. PharmaExpert Sp. z o.o. i Sequence Sp. z o.o.).8 Dane: raport ilości sprzedaży. Inhibitory pompy protonowej, ilość sprzedaży opakowań do pacjenta, styczeń–grudzień 2019, PEX PharmaSequence Sp. z o.o. (d. PharmaExpert Sp. z o.o. i Sequence Sp. z o.o.). Dane:Raport sprzedaży – cena sprzedaży do pacjenta PEX, 11.2020. Inhibitory Pompy Protonowej, opakowanie 14 tabletek.
INFORMACJA O LEKU:ANESTELOC MAXNazwa produktu leczniczego i nazwa powszechnie stosowana: Anesteloc Max (pantoprazolum)Dawka substancji czynnej: Jedna tabletka dojelitowa zawiera 20 mg pantoprazolu w postaci pantoprazolu sodowego półtorawodnego 22,6 mgPostać farmaceutyczna: Tabletka dojelitowaWskazania do stosowania: Krótkotrwałe leczenie objawów choroby refluksowej przełyku (np. zgaga, zarzucanie treści żołądkowej) u dorosłychPrzeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Stosowanie inhibitorów proteazy HIV, których wchłanianie zależy od pH kwasu solnego w żołądku, takich jak atazanawir czy nelfinawir jednocześnie z pantoprazolem jest przeciwwskazane z powodu znacznego ograniczenia ich biodostępności przez pantoprazolOpakowanie: Jedno opakowanie zawiera 7 lub 14 tabletek (odpowiednio 1 lub 2 blistry po 7 tabletek)Podmiot odpowiedzialny: Adamed Pharma S.A., Pieńków, ul. M. Adamkiewicza 6A, 05-152 Czosnów
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
gniazda hermetyczne, przekaźnik przeciążeniowy, słup bsw, płyta montażowa do rozdzielnicy, wyłącznik krancowy, czym czyścić styki elektryczne, gardena bęben, grohe podtynkowy prysznic, lampy sodowe, ncm.com.pl strefa online, jak osadzić puszki elektryczne, szkło lustrzane, prad zmienny, sróba
yyyyy