Haft komputerowy

Od wieków odzież ozdabiano różnymi technikami – miało to swoją zarówno estetyczną, jak i symboliczną funkcję. Hafciarstwo zaś zawsze było obszarem ograniczonym tak właściwie jedynie przez wyobraźnię rzemieślnika. Różnorodne ściegi, stosowanie odpowiednich podkładów, a także kolorowych nici i włóczek, pozwalało stworzyć na powierzchni tkanin fantazyjne, wręcz trójwymiarowe wzory. Proces ten jednak był czasochłonny i nierzadko angażował pracę wielu osób.

Z biegiem czasu, ubrania, tekstylia dekoracyjne i inne wyroby włókiennicze ozdobione wymyślnymi haftami, zyskiwały na popularności. Nic więc dziwnego, że w dobie rewolucji przemysłowej pojawiły się rozwiązania umożliwiające automatyzację tego żmudnego procesu, aby w XIX wieku zdominować branżę. Postępująca cyfryzacja oraz liczne innowacje sprawiły, że obecnie do masowej produkcji wykorzystywane są potężne, wielogłowicowe maszyny, syntetyczne nici o podwyższonej wytrzymałości na zrywanie, a także specjalistyczne oprogramowanie. W rezultacie, możliwości na tym obszarze zostały znacznie poszerzone.

Nie jest więc zaskoczeniem, że po haft komputerowy sięgają obecnie nie tylko producenci pościeli, ręczników, bieżników, zasłon lub eleganckich ubrań. Chętnie stosowany jest w marketingu, jako element pozwalający na uzupełnienie wizerunku firmy. Emblematy, logotypy i inne wzory pojawiają się na uniformach, koszulkach, czapeczkach i odzieży roboczej.

Jest chętnie wybierany przede wszystkim z trzech powodów:

Logo Lecha Poznań
 • niezaprzeczalnych walorów estetycznych,
 • możliwości wiernego oddania licznych detali,
 • wyjątkowej wytrzymałości na działanie niekorzystnych czynników.

Jako firma produkcyjna, która od wielu lat zajmuje się realizacją zamówień na hafty komputerowe, możemy zapewnić naszych Klientów, iż otrzymają wyroby spełniające wszystkie wymagania względem jakości oraz zgodności z projektem. Duże doświadczenie, a także park maszynowy wyposażony w nowoczesne maszyny hafciarskie, to tylko jedne z wielu naszych atutów. Dbamy o to, aby każda osoba korzystająca z naszych usług terminowo otrzymała gotowe wyroby.

Linia technologiczna stanowiąca wyposażenie naszej Pracowni daje nam możliwość wykonania seryjnych zamówień. Pierwszym etapem jest przygotowanie wstępnej propozycji, bazującej na przesłanych przez Klienta plikach. Za pomocą profesjonalnego oprogramowania, nasi fachowcy poddają grafikę obróbce, projektując ścieżkę ściegów, ich długość, kierunek układania się, a także rodzaj. Oprócz standardowych, satynowych ściegów, najlepiej sprawdzających się w przypadku detali i borderów, tatami idealnego do wypełniania większych obszarów, możliwe jest użycie również bardziej dekoracyjnych wariantów, z wyrazistą fakturą.

Duże tamborki pozwalają na zajęcie haftem rozległego pola i stworzenie wielokolorowych, złożonych z wielu detali kompozycji, o wyjątkowych walorach wizualnych. Wieloigłowe głowice stanowią zaś znaczne ułatwienie i eliminują konieczność zmiany nici w przypadku bardziej złożonych projektów.

Haft komputerowy wykonujemy zarówno na gotowej odzieży, na wykrojonych elementach ubrań, które dopiero zostaną poddane obróbce, a także na innych tekstyliach o wszechstronnym zastosowaniu. Sięgamy po nici pochodzące od renomowanych producentów, którzy mają w swojej ofercie szeroką paletę kolorów. Umożliwia to dobranie odpowiedniego odcienia, zgodnych ze skalą barw, co ma szczególne znaczenie w przypadku ściśle określonych parametrów logotypów lub emblematów firmowych.

 • F.H.U. "Bell-gra"
  • ul. Kościelna 52
  • 60-539 Poznań
  • woj. wielkopolskie
  • tel. 61 847 20 78
  • fax. 61 847 20 79
  • Justyna Rutkiewicz: 601720336